AKTUALNOŚCI

 

Szkolenie z Wywiadu do Diagnozy Autyzmu – Wersji Zrewidowanej (ADI-R) 

  

W dniach od 1 do 3 czerwca 2022r.specjaliści Poradni uczestniczyli w szkoleniu z Wywiadu do Diagnozy Autyzmu – Wersji Zrewidowanej (ADI-R) prowadzonego przez dr Somer Bishop międzynarodowego szkoleniowca. Dzięki współpracy pomiędzy dr n. med. Agnieszką Rynkiewicz a Department of Psychiatry, University of California, San Francisco, STAR Center for ASD & NDDS, UCSF, San Francisco, USA(projekty wspierane przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta) mielismy możliwość uczestniczenia w tak profesjonalym szkoleniu.

Szkolenie ADI-R  transmitowane  było online na platformie Zoom z USA oraz Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wywiad ADI-R to wszechstronne narzędzie przeznaczone do oceny diagnostycznej dzieci, adolescentów i dorosłych z podejrzeniem zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD). ADI-R skutecznie różnicuje autyzm od innych zaburzeń rozwojowych, jest przydatny nie tylko w procesie diagnostycznym,  ale także przy planowaniu terapii i oddziaływań edukacyjnych. Podczas części I (teoretycznej) odbył się wykład oraz prezentacja nagrania jednej sesji wywiadu ADI-R wraz z kodowaniem. Uczestnicy  mieli możliwość zadawania pytań.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatu Przemyskiego za udostępnienie sali i przygotowanie szkolenia od strony technicznej i organizacyjnej.  Dziękujemy również Pani Marzenie Semeniuk za profesjonalne tłumaczenie szkolenia.

Wszyscy pracownicy wezmą udział w części II (praktycznej-warsztatowej), która odbędzie się we wrześniu 2022 roku.

 

 

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 21 Następna »
  • Nauczyciel, rodzic uczeń w czasie pandemii- poradnik
     
 
Copyright © 2020 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Powiatu Przemyskiego
Design by CYBERNET WebFabryka | CMS by Quick.Cms | All rights reserved